Üç Boyutlu Gif
23/06/2016
Süper Kahraman Kitaplıkları
27/06/2016

Youtube Mobil Canlı Yayın Özelliğini Duyurdu

İnternet ve video kelimeleri bir araya geldiğinde zihnimizde ilk aklana gelen platform Youtube oluyor. Belki bir kısmınız biliyordur Youtube 2011 yılından bu yana canlı yayın özelliğine sahip. Bu özellik ilk çıktığı dönemden bu yana esneklikler ve kullanım kolaylığı kazanarak ilerledi fakat çok büyük bir problemi vardı. Mobil değildi!

mobil-youtube-canli-yayin

Geçtiğimiz günlerde yayınladığım yazıda belirttiğim gibi gün geçtikçe videonun hayatımızdaki yeri ve ulaşılabilirliği artıyor. Periscope’un etkisinin ardından Facebook da canlı yayın özelliğini tanıtmıştı. En başta söylediğim gibi Youtube “video” denilince akla gelen ilk platform, onların da bu özelliğe sahip olmaları gerekiyordu ve çok geçmeden mobilde canlı yayın kullanılabileceğini duyurdular.

youtube-mobil-canli-yayin

Kullanımı, olması gerektiği gibi çok basit. Birkaç tıklamayla canlı yayına başlayabiliyoruz. Periscope kullananlar bilecektir, yorum özelliği de mevcut. Katılımcılar canlı yayına yorum yapabiliyorlar. Dilerseniz bu özelliği kapayabiliyorsunuz ve hatta yayını herkese açık değil de özel olarak yayınlayabiliyorsunuz.

Bakalım ilerleyen günlerde video ve canlı yayın hangi noktaya gelecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir