Sosyal Medya Uzmanı Nasıl Freelance İş Bulur?
11/11/2016
Android İçin 5 Kamera Uygulaması
21/11/2016

Whatsapp’a Görüntülü Arama Özelliği Geldi

Whatsapp Görüntülü Arama

Whatsapp beklenen güncellemenin geldiğini ve önümüzdeki günlerde görüntülü arama özelliğinin bütün cihazlarda kullanılabileceğini duyurdu.

Teknolojiyi ve Whatsapp’daki yenilikleri takip edenler görüntülü arama özelliğinin geleceğini zaten biliyorlardı ve onlar için sürpriz olmadı diyebiliriz. Hatta uygulama yöneticileri bu özelliği seçilmiş bazı Android kullanıcıları arasında test ediyordu.

Görüntülü arama bugün itibariyle (15.11.2016) tam olarak aktif değil. Önümüzdeki günler içerisinde bütün kullanıcılara açılacak ve kolaylıkla kullanabileceksiniz. Nasıl mı? Görüşme yapmak istediğiniz kişinin üzerindeki telefon ikonuna tıkladıktan sonra size sesli arama mı yoksa görüntülü arama mı yapmak istediğinizi soran bir kutucuk açılacak. Bu ekranda görüntülü aramayı seçtiğiniz anda karşınızdaki kişiyle görüntülü aramayı başlatmış olacaksınız.

whatsapp

Whatsapp Görüntülü Konuşma ve Bağlantı

Tabi ki bu görüşmelerin kalitesi çok önemli ve yapılan testler gösteriyor ki burada bazı sıkıntılar var. Kaliteli bir görüntülü konuşma yapabilmeniz için kuvvetli bir bağlantıya ihtiyacınız var. Standart bağlantılarda görüntü ve ses kalitesi açısından problem yaşayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir