Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray. 3 Büyüklerin Facebook Durumu.
27/08/2013
Pazarlamacı Değişiyor. Modern Pazarlamacı Kimdir?
13/09/2013

TEB’in Yeni Uygulaması: Sosyal Endeks

Bankacılığı sosyal medyayla başarılı bir şekilde birleştiren TEB, yeni ve keyifli bir uygulamayı yayınladı. “TEB Sosyal Endeks” isimli uygulama “Ne kadar sosyal olduğunuzu biliyor musunuz?” sloganıyla tanıtılıyor.

Nedir ki bu Sosyal Endeks?

Bütün uygulamalarda olduğu gibi verilerimize ulaşması için öncelikle izin veriyoruz. Tabi daha da öncesinde sayfayı beğenmemiz gerekiyor. Kısa bir yükleme sürecinin ardından “hooop” bütün bilgilerimiz ekranda!

Sırayla gidersek, öncelikle karşımıza en çok beğeni ve yorum alan fotoğraflarımız çıkıyor. Aynı değerlendirmeyi iletilerimiz için de yapıyor uygulama. Sizinle en çok etkileşime geçen arkadaşlarınızı da görebiliyorsunuz. (Nalan ve Rıza ifşa edildiniz!)

Liste kabarık; en çok nereden arkadaş edindiniz, kaç fotoğraf paylaştınız, en fazla fotoğraf yüklediğiniz gün, sıklıkla bulunduğunuz yerler, arkadaşların cinsiyet oranları ve hatta arkadaşlar arasındaki en yaygın burcu bile gösteriyor. Vs, vs..

Endeksin en alt kısmında da size bir puan veriliyor. Sosyallik ve asosyallik üzerindeki ince çizgide olduğumu düşünüp, bana 41 puan veren uygulamaya saygılar! Ve bu hoş uygulama için TEB’e tebrikler.

 

Ayrıca Aristolog‘dan da yazıya ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir