Quisque lorem tortor fringilla sed vesti
07/05/2014
Youtube’da En Fazla İzlenen Reklamlar (Haziran Ayı)
22/07/2014

Swarm Nedir?

swarm-logo

Foursquare’in yeni aplikasyonu Swarm kısa bir süre önce kullanıma sunuldu. Fakat kullanıcıların kafasında başlıktaki gibi net bir soru var. Swarm Nedir? Foursquare varken Swarm’ı neden ihtiyaç duyalım?

Öncelikle şunu söylemek gerek Swarm, Foursquare değildir. Benzer bir yapıya sahip olsalar da arkadaşlarınız ne yaptığını ve buluşma düzenlemeye yönelik bir uygulama olduğunu söyleyebiliriz. Yapacak bir şeyler aramak ve birilerinin size katılmasını istemek noktalarında Foursquare’den ayrışıyor. Yani biraz daha sosyal bir aplikasyon.

Swarm’ın daha çok odak noktası yakın çevrenizdeki arkadaşlarınız oluyor. Ana ekranda da görüleceği üzere arkadaşların görünümü yakın çevredekilerden uzaktakilere doğru sıralanıyor. Biraz önce de belirttiğim gibi bunun amacı daha sosyal bir aplikasyon yaratmak. Yapacak bir şey arıyorsanız ve çevrenizdeki arkadaşlarınızın bundan haberdar olması için check-in postunuzda bunu belirtiyorsunuz.

swarm1

 

İzin verilmesi halinde Swarm aynı zamanda Facebook Messenger, Twitter ve SMS’le de birleşebiliyor. Böylece bir arkadaşınızla görüşmek istiyorsanız, fotoğrafın üzerine tıklamanız ve iletişim yöntemini seçmeniz yeterli.  E tabi ki de Foursquare’le doğrudan bağlantılı olarak hizmete giriyor. Foursquare arkadaş teklifleriniz Swarm’a geliyor.

 

Bir de sticker özelliği var ki şu an için sadece uygulamaya renk katan bir özellik diyebiliriz. Ama şimdilik tatmin edici sayıda değiller.

Şimdilik Swarm’ı çok fazla kişi keşfetmiş değil fakat kısa bir süre içerisinde milyonlara ulaşacağına eminim. Kullanıcılar zamanla Swarm’a alışmaya başlayacak ve Foursquare’ı gezelim-görelim modunda takılırken, Swarm’ı ise ortam yapmaya çalışırken kullanacaklar.

iOS App Store

Google Play

Bu yazıya Aristolog‘dan da ulaşabilirsiniz.

1 Comment

  1. Swarm Nedir? | Bir Sosyal Medya Uzmanı dedi ki:

    […] Bu yazıya Aristolog ve Sayfamdan ulaşabilirsiniz. […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir