Real Time Bidding (RTB, Gerçek Zamanlı Hedefleme) Nedir? Nasıl Çalışır?
27/07/2013
Dünya Liderleri Twitter’ı Nasıl Kullanıyor? -infografik-
31/07/2013

Spor Siteleri Ziyaretinde Avrupa’da Birinciyiz

spor sitesi

comScore tarafından 18 Avrupa ülkesinde sporla ilgi web sayfaları üzerine bir araştırma yapılmış. Sadece Mayıs ayında 187 milyon kişi masaüstü veya laptop bilgisayar ile bir spor web sayfasını ziyaret etmiş. Ziyaret edilen ilk 3 web sayfası; Yahoo! Sports, Goal ve Eurosport.

Ülkemizde internet kullanıcılarının %80’nin bir spor web sayfasını ziyaret ettiği gözlemlenmiş ve bu rakam Avrupa genelinde en yüksek değeri veriyor. Türkiye’nin ardından ikinci sırada %67’yle İrlanda ve %62’yle İspanya geliyor. Avrupa geneline bakıldığında ise, kullanıcıların sadece %45’inin en azından bir kere spor üzerine bir web sayfayı ziyaret ettiği görülüyor.

 

Ülkemizde Hangi Spor Siteleri Tercih Ediliyor?

Yine comScore‘da yayınlanan ve digitalage‘den aldığım rakamlar (Nisan ayı raporu) gösteriyor ki goal.com ülkemizde zirvede yer alıyor. Goal’u diğerlerinden ayıran en önemli özelliği kullanıcıların site içerisinde çok fazla vakit geçiriyor olması. Site üzerinde 337 milyon dakika geçirilmiş ve bu rakam en yakın rakibinin neredeyse iki katı. Goal.com’u takip eden sayfalar ise Milliyet Skorer ve Mynet Spor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir