Facebook Reklamlarının Avantajları
08/11/2016
Whatsapp Görüntülü Arama
Whatsapp’a Görüntülü Arama Özelliği Geldi
15/11/2016

Sosyal Medya Uzmanı Nasıl Freelance İş Bulur?

Sosyal medya uzmanı olarak bir şirkette, ajansta çalışıyorsunuz ve ek gelir kapısı olarak freelance mesleğini yapmak istiyorsun yada “evimden rahat rahaaaaat freelance takılırım ben” diyorsan, iş bulmak için bunları yapabilirsin.

İnternet Sitesi Açın

Bir internet sitesi açmak seni daha profesyonel gösterecektir ve böylelikle rekabette bir adım öne çıkacaksın. İnternet sitende verdiğin hizmetler, kişisel bilgiler ve referansların mutlaka olmalı. Müşterilerinden seninle ilgili yorum alabilirsen, onları da eklemen artı olacaktır. Son olarak da bir iletişim sayfası kesinlikle olmalı.

profesyonel-email

Profesyonel Bir Email Kullanın

Kendine bir internet sitesi açtıysan, aynı hostinge bağlı mail adresi de açabilirsin demektir. İnternet sitene ait bir email adresiyle başvurularını yapman seni Hotmail, Gmail’e nazaran daha profesyonel gösterecektir.

Sosyal Medya Sayfanı Aç

Kendi sosyal medya sayfanı açmalı ve etkin bir şekilde kullanmalısın. Eğer sayfan kaliteli bir hal alırsa müşteriler kendileri sana geleceklerdir. Sana gelmeyen bir müşteriyle iletişime geçtiğinde de internet sitenin yanı sıra sosyal medya hesaplarını da paylaşabilirsin. Bir sosyal medya uzmanının sosyal medya sayfası olmalı değil mi? 🙂

Freelance İçin İçerik Üret

Tecrübeni içerik üreterek gösterebilirsin. WordPress gibi blog altyapısına sahip bir internet sitesinde sık sık blog yazısı paylaşman faydalı olacaktır.

Reklamlara Yatırım Yap

Reklamlarla hedef kitlene hızlıca ve doğrudan erişebilirsin. Bunu zaten bir sosyal medya yönetici olarak biliyor olman gerekiyor 🙂 İnsanları hizmetlerin hakkında bilgi alabilecekleri bir sayfaya yönlendirerek müşteri sayını arttırabilirsin.

Facebook Reklamlarının Avantajları ve Facebook’ta Reklam ve Başarı İçin Yapılması Gerekenler yazılarımdan konuyla ilgili bilgi alabilirsin.

Email Stratejisi Uygulayın

Sayfanı ziyaret eden herkes doğrudan müşterin olmayacaktır. Bu yüzden doğru bir email stratejisiyle ziyaretçilerinle bağlantını koparma ve potansiyel müşteri olarak onlarla iletişimde kal.

Tabi bunların haricinde de iş bulmanızı sağlayacak ve çok bilinen yöntemler var. Freelancer.com’u takip edebilirsin yada arkadaşlarına haber verebilirsin…

Bu adımlar tabi ki sonsuz freelance kapılarını açmayacaktır. “Ben bunların hepsini yaptım ama neden freelance iş bulamıyorum” diye gelmeyin bana 🙂 Bu şekilde gelenlere özel yaşam koçluğu programlarım da bulunmaktadır. 😉

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir