Şubat Ayı Sosyal Medya Raporu
12/03/2013
Pinterest Yeni Site Dizaynına Geçiş Yaptı
18/03/2013

MessageMe Hızlı Geldi

BBM çılgınlığından kurtulduk derken, başımıza bir de PIN çıktı. Sosyal medya’da gözümüze gözüme sokulan bu ‘sosyal abazanlık’ PIN’leri mutlaka fark etmişsinizdir. İşte bunun tek sorumlusu, son bir haftanın en popüler uygulaması olan MessageMe.

Programı kullanmak için facebook hesabımızla ya da email adresimizle kayıt olmamızı istiyor. Bir çok kişisel bilgimizi doldurduktan sonra, hesabımız aktif bir hale geliyor. Telefon rehberimizden programı kullananları otomatik olarak tanıyan program, diğer arkadaşları eklemek ve eklenmek için bize farklı yöntemlerde veriyor. Biraz önce kulaklarını çınlattığım PIN işte bunlardan biri.

MessageMe profil alanında bir kişisel fotoğraf ve bir de kapak fotoğrafı yükleme şansına sahipsiniz.

MessageMe > WhatsApp

Aklımıza ilk gelen şey “whatsapp kullanıyorum zaten, başka programa ne gerek var?” oldu. Uygulamanın whatsapp’a göre bir çok pozitif yanı var. Öncelikle, whatsapp’ın tabletlere vermediği önemi veren bu uygulama, Android ve iOS tabanlı tabletlerde çalışabiliyor. Bu da demek oluyor ki, daha geniş bir kullanıcı sayısına hitap edebilecekler.

Ses dosyası, video veya görsel göndermek istediğimizde sadece cihazımızın hafıza kartında olanlarla sınırlandırılmıyoruz. MessageMe’nin arama sistemi sayesinde youtube veya google gibi ağlara ulaşarak, oradaki bağlantıları gönderebiliriz.

Fotoğraflarımız üzerinde çizim uygulaması sayesinde değişikliler yapabiliyor ve aynı zamanda yeni bir çizimi kendimiz yapabiliyoruz. S kalem kullanan akıllı telefonlar için çok daha kullanışlı bir özellik olduğunu belirtmek gerekiyor.

Uygulamayı indirmek için iOS kullanıcıları bu linki, Android kullanıcıları ise bunu kullanabilirler.

MessageMe’nin hızlı yükselişinin ardından WhatsApp’ın çalışmaları hızlandırdığı duyulmaya başlandı. Bakalım bu ikili arasındaki rekabet ne noktaya gelecek ve alışkanlıklarımızdan vazgeçebilecek miyiz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir