14 ŞUBAT & SOSYAL MEDYA PAZARI
13/02/2013
Mixx Awards Türkiye 2012
14/02/2013

iWatch

Teknolojinin devlerinden biri olan ve adından sıkça söz ettiren Apple firması, şimdi de karşımıza iWatch’la çıkmaya hazırlanıyor. Adının bu olacağı tam olarak netleşmiş olmasa da tahminler bu yönde yapılmakta.

iWatch’un dokunmatik ekranı aynı zamanda bükülebilir bir yapıya sahip olacak. Apple, iPhone ve iPad ürünlerinde olduğu gibi iWatch’da da iOS işletim sistemini kullanacak. Siri uygulamasını da buraya taşıyacak olan Apple firması, kullanıcılarına sesli komut sistemiyle daha rahat bir kullanım imkanı vermek istiyor. iWatch’un, iPhone ve iPad’deki bazı uygulamaları bize kullanma imkanını vermesinin yanında, en önemli özelliği bedeni yakından izleyecek olması. Yürüme hızı, kat edilen mesafe, ne kadar kalori yakıldığı, tansiyon oranı gibi bilgileri bize o anda bildirecek.

 

Akıllı telefonların en büyük probleminin “şarj süresi” olduğu konusunda hepimiz hemfikirizdir herhalde. Bir saatin çıkar-tak yaparak şarjda bekletilmesi, onu kullanışsız bir hale getireceğinden; iWatch kablosuz şarj özelliğiyle piyasada olacağa benziyor.

Apple 100 ürün geliştiricisini bu projeye yönlendirdi. Ve  aralarında yönetici, pazarlama grubundan çalışanlar ile yazılım ve donanım mühendislerinin bulunduğu bu takım, projenin deneysel çalışmalarını tamamlayarak proje içerisinde önemli bir aşamayı tamamladılar.

Henüz Apple tarafından resmi bir açıkla yapılmadığını, bu bilgilerin dedikodu ve/veya kulaktan dolma olduğunu hatırlatmak isterim. Fısıltılarla büyük bir ilgi yaratan iWatch, çıktığı gün kuyruklar oluşturacağa benziyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir