Dijital Medya ve Pazarlama 2017
2017 Yılında Dijitalde Neler Olacak?
10/01/2017
Starbucks
Markalar Kendi Ürünlerinden Etkilenirse Ne Olur?
12/01/2017

Instagram’da Pazarlamaya Hemen Başlayın!

Instagram'da Pazarlama

Kişisel profillerinizin haricinde markanızın için Instagram hesabınız yoksa yada aktif olarak kullanmıyorsanız, birazdan vereceğim rakamlar sanırım dikkatinizi çekecektir.

Instagram her geçen gün daha da büyümeye devam ediyor. Özellikle Facebook’un satın alımının (9 Nisan 2012, 1 Milyar $) ardından Instagram daha hızlı bir şekilde yükselişe geçti. Bu büyüme de sadece sıradan kullanıcıların dikkatini çekmekle kalmadı. Instagram da sosyal medya pazarlama faaliyetlerindeki pastadan pay almaya başladı.

Aylık 600 Milyon Aktif Kullanıcı

Uygulamanın 600 milyon kullanıcıya ulaştığı Aralık ayı içerisinde açıkladı. Bu rakamın ne kadar büyük olduğunun farkındasınız değil mi? Ve bu rakama sadece 6 senede ulaşıldı. Bu arada “Sen 600 milyon diyorsun ama aşağıdaki infografikte 500 milyon yazıyor” diyenleriniz olabilir. Sanırım bu infografiği hazırlayan WebpageFX bu bilgiyi atlamış çünkü Instagram kendi hesaplarından bunu duyurmuştu.

Peki neden size “hemen başlayın” diyorum?

Bunun cevabını da dünyanın en başarılı fotoğraf paylaşma sosyal medya platformuyla ilgili hazırlanmış infografikte bulabilirsiniz.

Son olarak da kullanıcılara birkaç küçük ipucu vereyim;

Mavi kullanın! Mavi rengin yoğun olduğu paylaşımlar daha çok beğeniliyormuş.

Öğleden sonra 3 ve 4 arasında paylaşım yapmayın!

Çok fazla hashtag kullanmayın!

Instagram’da Pazarlama

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir