iPhone 7 vs Google Pixel – İnfografik
28/10/2016
Facebook Reklamlarının Avantajları
08/11/2016

Instagram’da Alışveriş Dönemi Başlıyor!

Instagram alışveriş ve pazarlama faaliyetlerinde yoğun olarak kullanılan fakat bilinirlik yaratmaktan öteye gidemeyen bir sosyal mecraydı. Instagram kullanıcıları gördükleri ve beğendikleri ürünlere doğrudan yönlendirilemiyor ve bu durum alışveriş sürecini etkiliyordu.

Zuckerberg ve E-Ticaret

Zuckerberg ve ekibi geçtiğimiz günlerde Facebook’ta “Dükkan” özelliğini aktif hale getirerek e-ticarete yönelik büyük bir adım atmışlardı. Şimdi de yine e-ticarete yönelik bir özelliği Instagram’da tanıtarak geleceğe bakış açılarını gözler önüne serdiler.

instagram-alisveris

Instagram’da Alışveriş

Aslında alışveriş doğrudan Instagram üzerinde gerçekleşmeyecek. Bu tarz bir paylaşımın sol alt köşesinde “Tap To View Products” butonu (muhtemelen Türkçesi “Ürünleri Görmek İçin Tıklayın” gibi bir şey olacaktır) yer alacak. Bu butona tıklandığında ürün veya ürünlerin isimleri ve fiyat bilgileri kullanıcının karşısına çıkacak. Ürüne tıklandığında ise yine Instagram üzerinde ürün hakkında daha detaylı bilgilere ulaşılacak bir pencereye yönlendirilecek. Bu pencere eğer ürünü beğendiyseniz ve almak istiyorsanız “Shop Now” butonuna (muhtemelen bu da Alışveriş Yap olacaktır) basarak ürünün internet sitesine yönlendirilecek. Bu adımdan sonra da klasik e-ticaret ve internet sitesi süreci başlıyor.

Bio’yu Amacına Yönelik Kullanabilirsiniz

Artık Instagram’da pazarlama faaliyetlerinde bulunan markalar veya bireysel hesaplar link için bioya bakmak gerektiğini yazmaya gerek duymayacaklar. O bio alanı gerçekten bio olarak kullanılabilir. 🙂

Öncelikle Amerika’daki bazı firmalara açılacak bu özellik, ilerleyen süreçte bütün kullanıcılara sunulacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir