29 Ekim Cumhuriyet Bayramında Markalar
30/10/2013
Twitter Hedeflenmiş Reklamlara Başlıyor
07/12/2013

Instagram’a Mesajlaşma Mı Geliyor? Kurcalamayın Artık Bozacaksınız.

instagram-mesaj

instagram-mesaj

Instagram’ın ne olduğunu hepimiz bildiğimize göre kısa bir özet geçmeme gerek olmadığını düşünüyorum. Fakat Instagram’da neler olduğunu pek hakim olmayabilirsiniz ve o durumu şöyle bir hikayeyle anlatabilirim.

Mark Zuckerberg adındaki genç, arkadaşının fikrini çalar ve çok zengin olur. Facebook adlı sayfası inanılmaz yerlere gelir ama bir yerden sonra tıkanmaya başlar ve ne yapacağını bilemez. Kendine en yakın rakip olan Twitter’dan hashtagleri çalar. Twitter Vine’ı satın alınca, kıskançlıktan kuduran Mark “parasıyla değil mi ulan!” deyip Instagram’ı satın alır. Instagram’da da her zamanki çizgisini bozmayan Mark, kısa video paylaşım özelliğini araklamayı ihmal etmez.Üzerine bir de reklamları etkinleştirir…

Çalıyor, ediyor ama başarılı adam vesselam. Instagram’daki kullancı sayısı 200 milyon kişiyi aştı ve daha da artıyor.

Ülkemizde pek tercih edilen bir uygulama olmayan, fakat ABD ve Birleşik Krallık’ta gençler arasında yoğun olarak kullanılmaya başlayan Snapchat’in hareketli dönemi Instagram’ı etkilemişe benziyor. Dolaşan dedikodulara göre yıl sonuna doğru Instagram mesajlaşma özelliğini bünyesine katacak gibi. Sistemin nasıl işleyeceği tam olarak bilinmiyor olsa da Snapchat benzeri (çaldı demedim) bir şekilde özel mesajla fotoğraflar arkadaşlarla paylaşılanabilecek.

Farkındayım konuyu biraz başlıktan çıkarak anlattım, ama özetlemek gerekirse; Instagram’a mesajlaşma geliyor ve ctrl+c & ctrl+v.

Not: LinkedIn’in iş dünyasındaki yapısını Facebook’a taşımaya yönelik çalıntılar, pardon çalışmalar da başladı.

Ayrıca yazım Aristolog’da da yayınlandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir