Sosyal Medya Sadece Post Girmek Değildir
29/11/2016
2016 Yılında Facebook’ta En Çok Ne Konuşuldu?
10/12/2016

Instagram – Yorumlara Güncelleme

Instagram kısa sürede yaptığı güncellemelere bir yenisini daha ekledi. Artık yorumları beğenebilecek ve profilinizde yorumları engelleyebileceksiniz.

Instagram CEO’su ve kurucu ortağı Kevin Systrom uygulamayla ilgili güncellemeyi bütün sosyal medya hesaplarından duyurdu. Kevin Systrom tarafından yapılan duyuruyu aynen sizinle paylaşıyorum.

Kevin Systrom’dan (@kevin) Bir Not:

Instagram‘ın ilk gününden beri, burayı herkesin sesini duyurabileceği arkadaş canlısı bir yer haline getirmeye odaklandık. Yorumlar için anahtar sözcük filtresini kullanıma açtığımız Eylül ayında, Instagram‘ın insanların kendilerini ifade edebileceği pozitif bir yer olarak kalmasına duyduğumuz bağlılığı dile getirmiştim. Bugün ise kullanıma açtığımız birkaç yorum aracından daha bahsetmek istiyorum: yorumları beğenme ve yorumları kapatabilme.

Bugünden itibaren, bir yorumun yanındaki kalp simgesine dokunarak yorumları beğenebilme özelliğini ekliyoruz. Beğenmek, desteğinizi göstermenize olanak tanımakta ve topluluğumuzda pozitif düşünceyi teşvik etmektedir.

Bazen gönderinizin tek başına durmasını isteyebileceğinizin de farkındayız. Böyle durumlarda da herhangi bir gönderi için yorumları kapatma olanağı sunuyoruz. Daha önce bu özellik az sayıda hesaba sunuluyordu. Bugünden itibaren ise tüm hesaplarda kullanılabiliyor. Gönderinizi paylaşmadan önce “Gelişmiş Ayarlar” seçeneğine dokunun ve “Yorum Yapmayı Kapat” kutusunu işaretleyin. Paylaşım yaptıktan sonra istediğiniz zaman … menüsüne dokunarak yorumları tekrar açabilirsiniz.

Bugünün güncellemeleri sadece bir başlangıç niteliğinde. Instagram‘ın herkes için arkadaş canlısı ve güvenli bir yer olarak kalması için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bu araçlar ve diğerleri hakkında daha fazla bilgi almak için https://help.instagram.com/196883487377501 adresini ziyaret edin.

Kevin Systrom
Kurucu Ortak ve CEO

Güncellemeler devam edecek gibi

Logo değişikliğiyle başlayan macera zoom, hikayeler, canlı yayın, alışveriş ve yorumlardaki güncellemelerle devam ediyor. Uygulama yeniliklere devam edeceğe ve sosyal medyada daha önemli bir yer alacağa benziyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir