Instagram’a Zoom Geldi!
01/09/2016
Cep Telefonu ve Fotoğraf Makinesi Arasında İlk Dikkat Çeken Farklar
13/09/2016

Cep Telefonundan DSLR’e Fotoğraf Hikayem Başlıyor!

Selamlar!

“Bir Sosyal Medya Uzmanı” olarak Instagram vazgeçilmez uygulamalarımdan bir tanesi. Bu uygulamayı sadece müşterilerim için değil aynı zamanda küçük çaplı hobim olan fotoğrafçılık için de kullanıyorum. Benim takip edenler bilecektir ki kişisel şeyler paylaşmamaya (şimdilik) özen gösteriyorum.

ousany-oguzhan-yilmaz-instagram

Git-gellerimden Dolayı Özür Dilerim

Zamanla çektiğim fotoğrafların kalitesi beni tatmin etmez bir hale gelince bir profesyonel makine alsam nasıl olur diye düşündüm. Hatta bu süreç içerisinde “acaba telefonu mu değişeyim, fotoğraf makinesi mi alayım? Yok yok motor alayım. S.ktir et hepsini” gibisinden çoook fazla git-geller yaşadım. Bu sürece maruz kalan arkadaşlarımdan özür dilerim.

Fotoğraf makinesi konusunda kararsızlığımın bir nedeni de “sıkılır mıyım acaba?” düşüncesiydi. Malum, telefon her anlamda çok pratik. Fazla ağırlık taşımıyorsunuz, çektiğiniz fotoğrafı 2 dakikada düzenleyip paylaşıyorsunuz, pc’ye atıp orada düzenleme derdiniz yok. Telefon mu alsam acaba? 🙂

Fotoavantaj.com

Neyse, Hayyam Pasajında dükkanı olan arkadaşım Mehmet Babataş’ın yanına gittim. Kendisi fotoğrafçılığı çok iyi bilen, hoş sohbet ve harika bir insandır. (Hayyam, 1. Kat – www.fotoavantaj.com) Fotoğraf makinesi almak istediğimi ve durumu izah ettim. Bana 550D’yi başlangıç olarak tavsiye etti, ben ise bunun ekranı dönüyor diyerek aynı özelliklere sahip 600D’yi satın aldım. Hem de bir sürü hediyeler falan verdi Mehmet kardeşim. 🙂

Şimdi, “Eeee ulan bu kadar okuduk. Hadi sonuca gel” diyorsanız burada bir sonuç yok. Burada yolun başı var. Cep telefonu fotoğrafçılığından DSLR fotoğraf makinesine geçişimi sizlerle paylaşacağım. Belki benim tecrübelerim birisine yardımcı olur, beğenilir, hoşunuza gider umuduyla. Aramızda kalsın ama ne paylaşacağımı da tam olarak netleştirmedim daha.

instagram-ousany-fotograf

 

Amatörü Sev

Hiçbir zaman fotoğrafçılığı profesyonelliğe taşımak gibi bir amacım olmayacak. O benim hep amatör yanım olarak kalacak ve Instagram’da bir köşem olarak duracak.

Umarım günler geçtikçe keyif alırım ve size de aldırabilirim.

Instagram’da beni takip etmek isterseniz de @ousany

1 Comment

  1. Cep Telefonu ve Fotoğraf Makinesi Arasında İlk Dikkat Çeken Farklar | Bir Sosyal Medya Uzmanı | Oğuzhan Yılmaz dedi ki:

    […] Cep Telefonundan DSLR’e Fotoğraf Hikayem Başlıyor! […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir