2015’in En Çok İzlenen 10 Youtube Müzik Videosu
09/12/2015
Christoph Waltz’dan Bir Clash of Clans Kahramanlık Hikayesi
24/12/2015

2015’in En Çok İzlenen 10 Youtube Reklamı

Youtube 2015’in rakamlarını ve videolarını kısa bir süre önce takipçileriyle paylaştı. 2015 yılı içerisinde en çok izlenen, bir başka deyişle trend olan reklamların listesini şimdi sizinle paylaşacağım.

Clash of Clans’ın ve Boom Beach’in bu liste olması bir bakıma mobil oyun sektörünün hangi noktaya ulaştığını da bizlere gösteriyor.

Şimdi keyifle videoları izleyebilirsiniz…

10. Budweiser USA: #BestBuds | 2015 Budweiser Super Bowl Commercial “Lost Dog”

https://www.youtube.com/watch?v=xAsjRRMMg_Q&index=10

9. “Slap her”: children’s reactions

Fanpage.it tarafından çocuklar üzerinde yapılan bir sosyal deneyin videosu bu listede dokuzuncu sırada yer almış. Bu videoyu sosyal medyayı takip eden bir çok kişinin izlemiş olduğunu tahmin ediyorum. İtalyanlar mı böyle tatlı, yoksa çocukların dünyası hala bu kadar masum mu bilemiyorum.

In the kids world, women dont get hit. – Alessandro, 6 years old

Çocukların dünyasında kadına vurulmaz. – Alessandro, 6 yaşında

8. Samsung Galaxy S6 and S6 edge – Official Introduction

Samsung S5 ile yaşadığı hayal kırıklığını ve yarattığı fiyaskoyu S6 ve S6 Edge modelleriyle unutturmaya çalıştı. Kişisel deneyimlerden yola çıkarak şunu söyleyerek bilirim ki S6 Edge ile muhteşem bir telefonu piyasaya sürdüler. İşte o telefonlar…

https://www.youtube.com/watch?v=CnYtWWDor2s

7. Durex – #Connect – Official

Durex’in işleri genellikle güzel oluyor diyebilirim. Bu da o güzel işlerden bir tanesi. Hayata, hayatımızı tamamen girmiş cep telefonlarına ve asosyalleşen bireylere giydiriyor.

6. Always #LikeAGirl – Unstoppable

Erkeklerin hükümdarlık kurduğu bu dünyadan siz de sıkılmadınız mı? Biraz değişikliğe ihtiyacımız yok mu sizce de? Kadınları dışlamaya çalışan algılardan kurtulmak ve farkındalık yaratmak için hazırlanan bu video da geçen yılın dikkat çeken çalışmalarından bir tanesi olmuştu.

5. adidas: Unfollow feat. Leo Messi

https://www.youtube.com/watch?v=uA-_HGiV6eM

4. Boom Beach: Speech (Official TV Commercial)

3. Love Has No Labels | Diversity & Inclusion | Ad Council

Irk, yaş, cinsiyet, din ve bedensel engel… Bu sebeplerden ötürü toplum tarafından baskı görebilir, dışlanabilir ve bununla kalmayıp şiddet görebilirsiniz. Sevgi! Özellikle kendi toplumumuzda ihtiyacımız olan biraz sevgi!

2. Hyundai : A Message to Space

Dediğim gibi sevgi… Büyük bir sevgi…

ve

1. Clash of Clans: Revenge (Official Super Bowl TV Commercial)

Clash of Clans dünya genelinde en çok oynanan oyunlardan bir tanesi olabilir. Yazımın başında da belirttiğim gibi mobil oyun sektörü gittikçe büyüyor ve Super Bowl’da reklam verecek bir konuma kadar geldi. Liam Neeson’ın yer aldığı bu reklam 2015 yılının en çok izlenen Yotube reklamı olmuş. Güzel de bir iş olmuş.

Youtube’un bu listesine buradan ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir