Grammy Ödülleri & Sosyal Medya
11/02/2013
iWatch
13/02/2013

14 ŞUBAT & SOSYAL MEDYA PAZARI

Sevgililer günü dediğimizde, kiminin aklına balonlar, çiçekler, kalpler gelecektir; kiminin ise içine nefret doğacaktır ve “kapitalizmin uydurduğu gereksiz bir gün işte” diyecektir. Uydurma da olsa, toz pembe de olsa; bugün, satışların patlama yaptığı en özel günlerden biri.

 

“Kırmızı gün”de, sosyal medya üzerinden satışlarımızı arttırmak ve müşteri ağımızı geliştirmek – genişletmek adına bir çok yöntem kullanabiliriz.

–          Logonu değiştir: Online kanallarınızın hepsinde (web sayfası, facebook, twitter, google+, pinterest vs.) logonuzu değiştirin. Sadece logonuzu değiştirmekle kalmayıp kapak fotoğrafı, arka plan görüntüsü, avatarınızı vb. değiştirmeyi unutmayın tabi ki.

–          Ayrıcalık tanıyın: Takipçilerinize özel indirimler ve kuponlar kazandırın.

–          Aşk: “Aşk”ın sadece karşı cinse karşı olmadığını gösterin. Savaş karşıtı bir cümleyle sevginin öneminden bahsedebilirsiniz.

–          Anket: Kısa anketlerle etkileşiminizi arttırın. (Örneğin: “ Çikolata mı? Çiçek mi?”)

–          Keyifli olun: İnsanların mutlu olduğu bu günde, çok ciddi bir modda takılmayın. Temaya uygun, yaratıcı ve komik paylaşımlarda bulunun.

–          Rakamlar verin: Fakat bunu yaparken sevimli olmayın unutmayın. (Örneğin: “ Erkeklerin %42’si sevgililer gününde evlilik teklifinde bulunur” veya “ Kadınların %34’ü çiçekle mutlu olmaz ama öyle görünür”)

–          Soru sorun: Takipçilerinize sevgililer gününde yaşadıklarına yönelik sorular sorun. En romantik, en heyecanlı, en kötü vs. sevgililer günü anılarını öğrenin ve içlerinden birer kazanan seçip, ödüllendirin.

–          Destek olun: Elbette, günün en sıkıntılı süreci ne hediye alacağına karar verememektir. Sıra dışı hediye fikirleri sunun ve seven kalplere yardımcı olun.

 

Etkileşiminizin ve satışlarınızın arttığı bir sevgililer günü dilerim.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir