Facebook’ta Yenilikler
02/08/2013
Videonun 2013 Yılındaki Durumu
16/08/2013

Yeni Başlayanlar İçin Instagram

Masaya gelen tabağı çatal-bıçakla değil de telefonunuzla karşılıyorsanız Instagram bağımlısısınız demektir. Siz zaten kuralları kavramışsınızdır. Burada vereceğim bilgiler daha çok yenilere yönelik.

En Önemli 5 Kural
Instagram’da uygularsanız iyi olur diyebileceğimiz 5 kuralımız var.

  • Hashtag Çılgınlığı

Kullandığınız hashtagler(#) ne kadar fazla olursa o kadar iyi! Instagram rakamsal olarak bir sınırlandırma getirmediği için her bir kelime bize bol bol like olarak dönecektir.

  • Kalitesiz İş Yapar

Ultra megapikselli, zoomlu, yeni nesil çekimlerin bu muhitte pek işi yok. Bizim aradığımız 70’lerden kalma retro çekimler.

  • Çek ve Ye

Siparişiniz geldiğinde hangi çataldan – kaşıktan başlamanız gerektiğini bilmenizden daha önemlisi yemeğin fotoğrafını çekerken flashı kapatmayı unutmamak. Unutmayın, kaşık fark edilmeyecektir ama flash fark edilir! Önce sipariş verilir, sonra fotoğraf çekilir ve en son olarak yemeye başlanır.

  • Facebook Can’dır

Facebook’un Instagram’ı satın aldığını unutmayın. Instagram üzerinden Facebook’a yardırmak pek mantıklı bir hareket olmayacaktır.

  • Kitap – Ayak – Doğa

Ve en önemli kurallardan biri Kitap – Ayak – Doğa Üçgeni! Instagram yönetimi bu tarz fotoğrafları olmayan hesapların kapatılması kararını almış ( : P ). Ayağınız, manzaranız, kitabınız kötü olsa da mutlaka böyle bir fotoğraf çekin. İyi prim yapıyor.

Herkese keyifli paylaşımlar dilerim. Ve beni de takip etmeyi unutmayın : ) ousany

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir