Dünya Liderleri Twitter’ı Nasıl Kullanıyor? -infografik-
31/07/2013
Yeni Başlayanlar İçin Instagram
04/08/2013

Facebook’ta Yenilikler

Sosyal medyanın en büyük iki markasının etkileşimi ve rekabeti durmaksızın devam ediyor. Facebook hashtaglerin ardından Twitter’ın hali hazırda kullandığı gönderiyi yerleştirme özelliğini de kendine entegre ediyor.

Twitter’daki gibi bir gönderiyi web sayfasına yerleştirebiliyoruz. Yerleştirme işlemini yapmak için gönderinin sağ üst köşesindeki açılır menüden “Embed Post” (şimdilik Türkçesi belli değil) seçiyoruz. Karşımıza çıkan kodu web sayfamıza kopyalıyoruz ve gönderimiz gözüküyor. Sayfamıza eklediğimiz bu postlar, ziyaretçilerimize gönderiyi beğenme, paylaşma, sayfayı beğenme ve yorumları görme gibi imkanlar sağlıyor.

Bu özellik şimdilik Facebook medya ortaklarına, CNN gibi büyük medya kanallarına ve bazı tanınmış kişilere açık. Yerleştirme özelliğinin kullanılabilmesi için gönderilerin “herkese açık” durumda olması gerekiyor.

Facebook’un test aşamasında olduğu ve bazı kullanıcılara açtığı bir diğer özellik ise “On This Day”. Bu özellik sayesinde geçmiş yıllarda içerisinde bulunduğunuz günde arkadaşlarınızın neler paylaştığını görebileceksiniz.

Facebook dünyasında Tarihte Bugün N’oldu?’yu kullanabilmek için menüler arasında yer alan özelliğe tıklamanız gerekecek. Konunun başında da belirttiğim gibi şimdilik test aşamasında ve herkese açık değil. Ama bir bakın, belki de siz test ediyorsunuzdur.

Bu yazı Aristolog’da da yayınlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir